Ar kada nors pagalvojame, kas vyksta ruošiant puodelį arbatos, gaminant maistą ar stebint gamtoje vykstančius reiškinius. Atrodo, kad viskas taip paprasta ir aišku, kad jokių įdomybių negali būti… Tačiau, kas taip mano, tas labai smarkiai klysta!

Mus supantys reiškiniai yra paslaptingi, įdomūs ir kartais nesuprantami. Norint sudominti mokinius aiškintis ir mokintis gamtos mokslų paslaptis, buvo organizuotas 8 klasių gamtos mokslų konkursas „Gamtos mokslų labirintais“, kurio tikslas yra ugdyti mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimą, iniciatyvumą, formuoti gamtamokslinį mąstymą ir tyrimų įgūdžius, bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti mokinius gilinti gamtos mokslų žinias ir jas taikyti praktiškai.

Konkursą organizavo Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos mokytojai: fizikos mokytojas metodininkas Valentinas Razmus, biologijos mokytoja metodininkė Sigita Dzimijonienė, chemijos mokytoja Laimutė Žakienė.Konkurse dalyvavo devynių Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio ir Kalvarijos savivaldybių mokyklų ir gimnazijų mokiniai: Pilviškių „Santakos“ gimnazija, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija,Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla,Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, Želsvos pagrindinė mokykla, Mokolų pagrindinė mokykla ir Jungėnų pagrindinė mokykla. Kiekvienos mokyklos komandą sudarė penki mokiniai.

Konkursas vyko dviem etapais: teorinė dalis – protų mūšis ir eksperimentinė dalis, kurios metu mokiniai atliko biologijos, fizikos ir chemijos eksperimentus. Dalyviams labiausiai patiko pastaroji dalis. Kol buvo skaičiuojami balai, chemijos kabinete kiekviena komanda kūrė kristalo hidratų cheminius sodus, kuriuos vėliau gavo dovanų.

Konkursą vedė Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos abiturientė Akvilė Antanaitytė ir aštuntos klasės moksleivis Martynas Miliauskas.

Po įtemptos kovos konkurso nugalėtojais buvo paskelbta Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos komanda, antrą vietą užėmė Marijampolės Ryto pagrindinės mokyklos komanda ir trečioji vieta atiteko Mokolų pagrindinės mokyklos komandai.

Konkursą rėmė Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija ir gamtos fotografas Vaidas Karpavičius, kurio nuotraukos puošė renginį.

Ačiū dalyviams, rėmėjams, mokinius ruošusiems mokytojams, renginio vedėjams.

Mokytojos Sigita Dzimijonienė ir Laimutė Žakienė.