foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija

"Pokyčiai pernelyg svarbūs, kad paliktume juos tik ekspertams" Michael Fullan

             Flag of Lithuania Flag of the United Kingdom Flag of Russia Flag of Germany struktura Neįgaliesiems fb    Juozapavičiaus g. 1, Liudvinavo mstl., Marijampolės savivaldybė.   Telefonas/faksas: 8-343-20593    El. paštas: borutosgimnazija@gmail.com

Kazys Boruta-viena bene sudėtingiausių ir prieštaringiausių asmenybių kultūroje. Visas jo gyvenimas-nesibaigianti vidinių konfliktų ir išorinių nesusipratimų, neįtikimiausių posūkių ir dar mažai įtikinimų poelgių skaudžiausių nusivylimų ir skaidriausių džiaugsmo polinkių virtinė. 

J.Baltušis

 1995m. vasario 28 dieną  Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje atidarytas rašytojo Kazio Borutos muziejus. Menininkas gimė gretimame Kūlokų kaime, mokyklą pradėjo lankyti Liudvinave. ,,Gražiausias pasaulyje miestas“- taip vėliau apie jį sakė rašytojas. Ekspoziciją sudaro nuotraukos, susijusios su literato asmeniniu ir visuomeniniu gyvenimu, daug šeimos nuotraukų. Turime daug rašytojo dovanotų knygų iš asmeninės bibliotekos. Įdomus eksponatas yra lenta, kuri kabojo ant tarpukario laikų Liudvinavo pradžios mokyklos sienos, vaikams patinka šifruoti, ką reiškia raidės ant skardinio keturkampio. Nemažai knygų, įvairios kitos medžiagos mums padovanojo rašytojo dukra Eglė Borutaitė- Makariūnienė ir rašytojo žmona Elga Borutienė. Atskirą dalį ekspozicijos sudaro nuotraukų stendai, kuriuose atsispindi literato jubiliejų minėjimai. Kadangi mūsų gimnazija glaudžiai bendrauja su Kauno rajono Jonučių progimnazija, turime kampelį, skirtą prisiminti susitikimų akimirkas.Labai džiugu, kad mūsų aštuntokė Gerda Stralkutė jau du kartus yra tapusi Poezijos pavasarėlio Pajiesyje laureate.

Liudvinavo Kazio Borutos muziejus saugo ir puoselėja kraštiečio atminimą. Jame mielai lankosi buvę ir esantys mokiniai, vyksta pamokos,dažnai skamba poezija ir muzika. Visada mielai laukiame svečių.

 

Juozapavičiaus g. 1,  Liudvinavo mstl.
Marijampolės savivaldybė
LT-69171 
Lietuva 

Dirbame darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 17.00 val.

Lankytojai
8
Straipsniai
842
Straipsnių peržiūros
313937

© 2022 Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija, savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas: 190398811. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.