III g. klasės merginos savanorės keletą mėnesių ruošėsi ir vykdė projektą „Dalinkimės džiaugsmu“, kuris gavo finansinę paramą iš 2023 metų Marijampolės savivaldybės jaunimo savanoriškos veiklos modelio įgyvendinimos.

8 savanorės kūrė rankų darbo atvirukus, dekoravo kalėdinius vainikus. Paskutinę savaitę prieš didžiąsias metų šventes vyko sveikinti buvusius gimnazijos darbuotojus senjorus. Staigmena pavyko! Buvo daug jaudulio, šiltų emocijų, gerumo ašarų, padėkų už tai, kad prisimename.

Gimnazijos savanorės prisidėjo prie Marijampolės moterų Lions klubo akcijos „Iš širdies į širdį“. Kūrė sveikinimo atvirukus, kuriuos klubo narės įteikė vienišiems savivaldybės senjorams.

Projekto įgyvendinimo metu pagerbta ir pasveikinta beveik 50 senjorų.

Džiugu, kad šios merginos moka daryti gerus darbus ir dalintis džiaugsmu.

Socialinė pedagogė Aušra

Mokinių pasiekimai šiandien dažnai siejami su naujomis šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis, grįstomis informacijos ir komunikacijos technologijomis (IKT). Tokių priemonių naudojimui būtina ne tik sukurti naujas skaitmenines priemones, bet ir sudaryti prieigos galimybes prie jų. Siekiant, kad visi mokiniai galėtų naudotis technologijomis, kiekvienas mokinys turi turėti kompiuterį mokykloje (1:1), tokių investicijų vargu ar valstybė galės užtikrinti. Aktualu tampa mokyklose sudaryti sąlygas vaikams atsinešti savo įrenginius. Tam būtina sukurti saugią ir kontroliuojamą belaidę interneto prieigą mokyklose. Projekto metu numatoma Lietuvos mokyklose įrengti 2000 belaidžio interneto zonų. Prie belaidžio interneto galės jungtis tik autorizuoti vartotojai, bus vykdoma turinio prieigos kontrolė; 1350 pedagogų ir mokyklų vadovų bus apmokyta valdyti mokyklos tinklo parametrus, organizuoti belaidžio tinklo plėtrą, naudoti belaidį tinklą kasdienėje veikloje.

Nuo šių metų mūsų gimnazija įsitraukė į Šiaurės ir Baltijos šalių programą „Nordplus“ ir ieško partnerių bendradarbiavimui. Mūsų pasirinkta tema „Eko mokykla„ yra aktuali ir skatinanti plėtoti mokinių gebėjimus stebėti, tyrinėti bei suprasti, kad žmonių ir gamtos gyvenimas yra glaudžiai tarpusavyje susiję. Pagrindinis tikslas – žadinti mokinių norą domėtis aplinkos taršos mažinimu, skatinti aktyvų mokinių bendradarbiavimą ir tenkinti saviraiškos poreikius.

2021-06-10 Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija įsitraukė į VDU organizuojamą projektą „Pradedam STEAM“. Biologijo, geografijos, matematikos ir informacinių technologijų mokytojos dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, kuriuose mokėsi organizuoti STEAM veiklas. Mūsų pasirinkta tema „Šiltnamio efektas“. Veiklos organizuojamos 6 klasėje. STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste. STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika.

es

Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr.09.1.3-CPVA-V-704-02-0001). Pradinių klasių ir 5-8 klasių mokiniams naujos priemonės pasaulio pažinimui ir gamtos mokslams mokyti perkamos per Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo aprūpinimo centrą.

Daugiau informacijos apie projektą rasite: