003

Naujienos

Kviečiame bendrojo ugdymo bei profesines mokyklas prisijungti prie visoje Europoje jau ketvirtąjį kartą organizuojamos Europos Komisijos iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“ (VET week), vyksiančios spalio 14–18 d.

Ši iniciatyva suteikia unikalią galimybę švietimo ir mokymo teikėjams, pilietinės visuomenės organizacijoms, valstybinėms institucijoms, verslo organizacijoms ir plačiajai visuomenei susiburti kartu ir švęsti protingą sprendimą rinktis profesinį mokymą, jo atnešamą meistriškumą, kokybiškus darbus ir padidėjusį įsidarbinamumą.

Šių metų tema – „Profesinis mokymas visiems – įgūdžiai visam gyvenimuiׅ“. Taip pat daug dėmesio bus skiriama suaugusiųjų mokymuisi ir įtraukčiai. Registruokite savo renginius – nuo Karjeros dienų bendrojo ugdymo mokyklose, kurių metu pristatomos įvairios profesijos iki seminarų ar konkursų profesinių mokyklų mokiniams.

Atkreipiame dėmesį, kad pildant anketą reikia nurodyti minimalią informaciją – iniciatyvos pavadinimą, trumpą aprašymą, nurodyti preliminarų dalyvių skaičių. Galima registruoti įvairaus pobūdžio renginius, kurie jau vyko 2019 m. rugsėjo mėnesį, taip pat, kuriuos dar planuojate iki š. m. gruodžio pabaigos – svarbiausia, kad jie būtų susiję su profesinio mokymo viešinimu.

Aktyviausiai į šią iniciatyvą Lietuvos institucijos buvo įsitraukusios 2017 m., kuomet žemėlapyje buvo užregistruota net 80 veiklų - būkite aktyvūs ir šiais metais!

Naudinga:

o   „Erasmus+“ tarptautinė profesinio mokymo praktika (video nr. 1)

o   „Erasmus+“ tarptautinis mobilumas profesinio mokymo srityje (video nr. 2)

o   Tarptautinei profesinei praktikai į pagalbą - Europos Komisijos įrankiai