„Planuoju karjerą atsakingai“

Balandžio pradžioje gimnazijoje lankėsi Marijampolės Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Loreta Barkauskienė.  Ji susitiko su I ir II klasės gimnazistais, kurie išklausė paskaitą „Planuoju karjerą atsakingai“.

Jauno žmogaus gyvenime ateina momentas, kai jam tenka apsispręsti, ką veiks gyvenime, kokią profesiją pasirinks, kaip įprasmins savo buvimą žemėje. Karjeros planavimas yra atsakingas uždavinys, kuris reikalauja ne tik perprasti, kas gali būti perspektyvu darbo rinkoje po keleto metų, bet ir pažinti patį save, išsiaiškinti savo gebėjimus ir ateities lūkesčius. Tai individualus procesas kiekvieno žmogaus kelyje ir vieno universalaus recepto nėra. Renginyje buvo pristatytos profesijos pasirinkimo gairės,  jos įgijimo svarba ir galimybės,  įsidarbinimo galimybių barometrai 2016 m.,  paklausios profesijos po 20 metų   Mokinių motyvavimui pristatytos įžymių žmonių sėkmės istorijos.  Aptartos profesijos, kurias artimoje ateityje pakeis robotai.

Užsiėmimo pabaigoje mokiniai atliko savęs pažinimo testą, kuris padeda apsispręsti, kokią profesiją pasirinkti.

Ugdymo karjerai koordinatorė Akvelina Paškauskienė.

Vizitas UAB ,,Mantinga‘‘

Gruodžio 3 dieną I gimnazijos klasės mokiniai turėjo progą susipažinti su UAB ,,Mantinga‘‘ . Ekskursijos metu sužinojome, kaip gaminamos skaniosios bandelės,  kokie yra esminiai gaminimo proceso etapai. Geriausia buvo tai, jog galėjome visa tai pamatyti ir, žinoma, paskanauti. Darbuotojai uoliai dirbo prie mechanizuotų prietaisų, atsakingai atlikdami savo darbą. Gardieji ,,Mantigos‘‘ gaminiai skanaujami ne tik Lietuvoje, bet ir dar 32- jose pasaulio šalyse. Darbas sunkus, tačiau darbuotojai patenkinti, kad yra darbo vietų. Darbuotojai pasakojo, jog ne kartą nemokamai važiavo į Druskininkų vandens parką. Susipažinimas su įmonės darbu buvo naudingas ir įdomus.

Laura Žaliabarštytė, I klasės gimnazistė

Išvyka į „Mantingą“

Gruodžio 14 d. mūsų mokyklos II gimnazijos klasės mokiniai, lankėsi Mantingoje. Ten mes pamatėme, kaip duona, bandelės ir visi kiti gaminiai pasiekia mūsų stalą. Po ekskursijos  buvome pavaišinti Mantingoje gamintomis bandelėmis.

Vizitas IKEA Industry įmonėje

Šių metų gruodžio 4 dieną mūsų mokyklos 2 gimnazijos klasės mokiniai lankėsi  IKEA Industry įmonėje, esančioje Kazlų Rūdoje. Čia mes matėme, kaip iš medienos gaminamos įvairios plokštės. IKEA Industry  iš pirmo žvilgsnio yra nedidelė, bet ištiesų ji užima labai didelį žemės plotą. Ten darbuotojai yra labai geranoriški ir mandagūs, noriai aprodė visa įmonę. Mums ekskursiją pravedė buvęs Liudvinavo

Kazio Borutos mokinys-Naglis, kuris dabar dirba šioje įmonėje. Jis noriai parodė kiekvieną sektorių kaip gaminama plokštė. Gimnazistai gavo dovanų. Naglis noriai siūlo ir kitoms klasėms aplankyti šią įmonę.

Ekskursija mums buvo įdomi ir naudinga.
Renata Krasickaitė, II klasės gimnazistė