003

Naujienos

Jau antrą kartą mūsų gimnazijoje minėjome „Molekulės dieną“. Šią dieną mini ne tik chemikai. Ją galime  integruoti ir į kitus mokomuosius dalykus. Todėl minint šią dieną, biologijos mokytoja Sigita Dzimijonienė, matematikos mokytoja Justina Sajūtė ir chemijos mokytoja Laimutė Žakienė organizavo įvairias veiklas mokiniams.

Molio sąvokos pavadinimas yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio moles, reiškiančio „didelis gabalas“, „minia“. Avogadro konstantos dydį sunku suvokti – viename molyje yra 600 tūkstančių trilijonų dalelių! Vienas molis vidutinio dydžio žirnių padengtų Lietuvą beveik 1000 km storio sluoksniu ir jiems suskaičiuoti neužtektų žmogaus gyvenimo metų, jei jis be poilsio skaičiuotų po 100 žirnių per minutę.

Matematikos mokytoja 5, 6, 7 ir 8 klasių mokiniams organizavo skaičiavimo rungtį – suskaičiuoti 100 žirnių per vieną minutę. Visų klasių mokiniai noriai dalyvavo rungtyje, bet geriausiai pavyko 5 klasės mokiniams Gabrieliui Cikanai ir Saulei Kabelkaitei, kurie suspėjo suskaičiuoti daugiau nei 120 žirnių per vieną minutę. Džiaugiamės, kad iššūkis sulaukė susidomėjimo.

Chemijos mokytoja pasiūlė mokiniams sudaryti žodžius, naudojant cheminių elementų simbolius. Daugiausia žodžių sudarė II gimnazijos klasės mokinė Paulina Jasinauskaitė.

I gimnazijos klasės mokiniai patys kūrė struktūrines junginių formules.

Biologijos mokytoja su šeštos klasės mokiniais kūrė nesudėtingų medžiagų: anglies dioksido, anglies monoksido, deguonies, vandens molekules. Mokiniams buvo iššūkis pagaminti gliukozės molekulę. Šio proceso metu vaikai suprato, kad gliukozės molekulė sudaryta iš kelių rūšių atomų. Taip pat II gimnazijos klasės mokinė Paulina Jasinauskaitė paruošė informatyvų plakatą „Molekulės diena“.

                                                                    Chemijos mokytoja  Laimutė Žakienė